• 10.03.21, 05:25

Ohutusjuhendi koostamise 6 sammu

Pikka aega on ohutusjuhendi koostamine olnud pelgalt seadusest tuleneva nõude täitmine. On aeg vaadata ohutusjuhendit hoopis teisest vaatenurgast.
Ohutusjuhendi koostamise 6 sammu
  • Foto: Riskianalüüs.ee
Ohutusjuhendit tuleks käsitleda kui kokkulepet ohutute töövõtete rakendamiseks. Ohutusjuhendi igal real on töötajale sisuline tähendus ja väärtus. Kui töötaja jaoks on ohutusjuhendi punktid selged ja arusaadavad ning juhendi loomisel on lähtutud tema reaalsest töötamise protsessist, on suurem tõenäosus, et töötaja ka täidab toodud nõudeid. Tööandja ülesanne on koostada ohutusjuhendid tehtava töö ja kasutatavate töövahendite kohta. Eesmärki täitev ohutusjuhend on lühike, sisukas ja lähtub konkreetsest tööprotsessist. Seda on lihtne lugeda ja üheselt mõista.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele