• 28.05.20, 07:00

Personalimõõdikud: ainuüksi rahulolu ei näita töötajate tegelikke emotsioone

Kas kord aastas tehtud töötajate rahulolu-uuring annab ettevõttele tervikpildi, kuidas inimesed tööandjasse suhtuvad? Kogemusi teemal, mida ja kuidas personalijuhtimises mõõta, jagavad Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi, personalipartner Riina Ilves, kvaliteedi- ja protsessijuht Mari-Liis Mets ja palgatiimi juht Maarja Kruusimaa.
Personalimõõdikud: ainuüksi rahulolu ei näita töötajate tegelikke emotsioone
  • Foto: Pexels
On üsna levinud, et ettevõtted küsivad töötajatelt tagasisidet rahulolu-uuringu kaudu. Tihti aga jääb see tagasiside ainukeseks mõõdikuks, mida personalivaldkonnas kasutatakse. Sageli puudub ka järjepidevus ja konkreetne plaan, mida kogutud infoga peale hakata. Elisa personalivaldkonna juhi Kaija Teemägi sõnul on oluline personalitöös kasutada erinevaid mõõdikuid, et aru saada, kuidas ettevõttel läheb. „Erinevate mõõdikute kasutamine annab subjektiivsele vaatenurgale ka objektiivse külje ning see aitab mõista, kuidas mingid muudatused on töötanud ja mida oleks vaja parandada.”

Seotud lood

Veebiseminar
  • 20.04.20, 13:12
Järelvaadatav: Kuidas distantsilt muudatusi juhtida?
Veebiseminar
  • 22.04.20, 18:04
Järelvaadatav: Personalitöö mõõdikutest - mida, kuidas ja miks mõõta?
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele