Müügitarkvara ettevõte Pipedrive osaleb ainulaadses Haridusjuhtide Praktikaprogrammis, mille raames võtavad ettevõtte tehnoloogiadirektor Sergei Anikin ja personalijuht Leelia Rohumaa endale viieks kuus praktikandiks koolidirektori, et pakkuda talle erasektori kogemust ning tutvustada talle uudseid juhtimismeetodeid, mida hiljem koolis rakendada.
- Koolidirektor Natalja Vergun ja personalijuhist mentor Leelia Rohumaa. Foto: Pipedrive
Pipedrive’i praktikandi, Mustamäe Reaalgümnaasiumi seitse aastat juhtinud Natalja Verguni sõnul on keeruline leida haridustöötajatele mõeldud koolitusi, millel oleks tugev praktiline väljund. „Pean pidevat enesearengut ülioluliseks ja nägin selles programmis ainulaadset võimalust läbi kogemuse õppida, et paremaks juhiks saada,” sõnas Vergun. „Minu esimesed nädalad Pipedrive’is võtavad hästi kokku kolm märksõna: aja planeerimine ja juhtimine, inimeste väärtustamine ja neisse panustamine ning usk tootesse. Need on teemad, mida kindlasti tahan ja saan koolijuhtimisel parandada,” lisas Vergun.
Seotud lood
Rahvusvahelise töötajaskonnaga ettevõttes on ühtse organisatsioonikultuuri loomine suur väljakutse. Veelgi keerulisem on see siis, kui need töötajad asuvad mitmes erinevas riigis. Pipedrive’i personalijuht Leelia Rohumaa jagab oma kogemust, kuidas panna töötajad hingama ühes rütmis ja tegutsema ühiste eesmärkide nimel ka siis, kui nad asuvad igapäevaselt maailma eri paigus.
„Kaugtöö ongi meie konkurentsieelis. Peale selle, et meil on tore kultuur. Väga suur osa maailma tööjõust otsib sellist tööd, kus nad on täiesti vabad, et asukoht ei piiraks neid,” rääkis tarkvarafirma Toggli personalijuht Evelin Andrespok kaugtöö võimalustest saates „Töö ja palk”.
Värske uuringu andmetel on kolm telekommunikatsioonisektori suurt tegijat haaranud enda kätte mullusest märksa priskema tüki potentsiaalsete tööandjate poolehoiust: kokku 38% asemel 56%.
Aina enam IT-ettevõtteid otsib töötajaid väljastpoolt Eestit, kuna kohalikke talente on vähe ja võitlus heade arendajate pärast tihe. Eesti päritolu müügijuhtimise tarkvara ettevõtte Pipedrive värbamismeeskonna juht Mirjam Laurisaar annab viis soovitust, kuidas aidata välismaalt palgatud töötajatel Eestis kiiremini kohaneda.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.