Lugeja küsib: töötan summeeritud tööaja arvestusega ning minu järgmine töövahetus algab 31. detsembril kell 20.00 ja lõpeb 1. jaanuaril kell 8.00. Töölepingu järgi on minu töötasu suuruseks 6 eurot tunnis.
Peatselt on saabumas pühadeaeg, mil töö graafikujärgsetel päevadel võib tõstatada küsimusi tasude ja tööpäeva pikkuse kohta. Mida peaks teadma 23. ja 24. detsembri töökorraldusest ning töötasust riigipühadel? Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Vladimir Logatšev selgitab.
Teatud ametikohtade puhul on üsna tavapärane, et töötaja kohustub enne tööaja algust riietuma tööriietesse või peab tegema muid ettevalmistusi. Sageli on selline kohustus töötajale ette nähtud töölepingus või töökorralduse reeglites, selgitavad Tambet Toomela ja Erika Tuvike advokaadibüroost Eversheds Sutherland Ots & Co.
Enamik inimesi käib tööl selleks, et äraelamiseks raha teenida. Osadel on õnn töö kaudu maailma muuta ja ehk isegi võtta tööd kui hobi. Töö mõtestatusele mõeldakse üha rohkem, kuid kas me mõtleme sama palju ka puhkamisele, kirjutab Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.
Töölepingu seaduse muutmise uus eelnõu toob kaasa olulisi muudatusi, mis võimaldavad tööandjatel ja töötajatel sõlmida paindliku tööaja kokkuleppeid. Selgitame lähemalt, millised on plaanitavad muudatused ja milline on nende praktiline mõju töötajatele ja tööandjatele.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.