2019. aasta sisekoolituse konverentsi fookus oli suunatud tulevikule – kuidas kohaneda pidevate muutustega ühiskonnas, organisatsioonides ning tehnoloogia arengus.
- Aasta sisekoolitaja 2019 tiitli I kategooria võitja Hela Ojasaar, Eesti Rahvusraamatukogu kvaliteedispetsialist.
Õppijate ootused õpiformaatidele ning töökohal õppimisele on muutunud – oodatakse kiirust ja efektiivsust, paindlikkust ning võimalust õpitut kohe praktikas rakendada. Üha enam soovitakse, et tööandjad keskenduksid lisaks erialaspetsiifiliste oskuste arendamisele ka töötajate isiklikule enesearengule ja heaolule. Üheks oluliseks koolitus- ja arendustegevuse viisiks on paljudes organisatsioonides sisekoolitus. Lisaks tulemuslikule informatsiooni edastamise vormile on see ka hea vahend, kuidas integreerida 70/20/10 õppimist, kus lõviosa õppimisest toimub praktilise tegevuse kaudu. On ju teada, et parim viis õppimiseks on teiste õpetamine. Luues organisatsioonis teadmiste jagamisele suunatud keskkonna, tagame ka organisatsiooni paindlikkuse ning jätkusuutlikkuse. Kuidas siis aidata inimestel avastada oma sisekoolitaja potentsiaal ning luua eeldused õppiva organisatsiooni kujunemiseks?
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.