Pikaaegse personalijuhi kogemusega Riina Varts, kes on töötanud personalivaldkonna tipus nii kunagises Hansapangas kui hiljem ka Eesti Energias, räägib videointervjuus, kuidas ta jõudis äratundmiseni, et ei taha juht olla ning mida näeb oma tänases rollis juhtide võimaluse ja väljakutsena.
„Hetkel olen ma kohas, kus ma tunnen, et ei taha elus enam midagi muud teha,“ ütleb Riina. Kunagi personalijuhina tippjuhtkonna kõrval töötades sai ta aru, et ei ole suur kehtestaja. „Ma olen pigem kuulaja ja toetaja. Kui mul endal tekkis võimalus töötada personaalse coachiga, sain ma aru, et ei taha juht olla.“
Täna on Riina tippjuhtide coach. „Me teame ikka väga vähe iseendast, oma toimimisest, oma piirangutest. Coachingus toimub reflektsioon, kus avatud küsimused, mida coach üle laua esitab, võimaldavad juhil teadvustada ennast, oma väljakutseid ja võimalusi,“ arvab Riina ja lisab, et ka juhid võiksid coachingust üle võtta avatud küsimuste küsimise oskuse nii, et töötajad jõuaksid ise lahendusteni, et juht ei peaks ette ütlema, mida ja kuidas teha. "See on võimas tunne, kui inimene ühel hetkel leiab mitte millestki ja mitte kuskilt järsku need lahendused. Saab justkui kännu tagant välja."
Mida on juhil coachilt õppida ja kuidas ta ise professionaalseks coachiks sai, vaata videointervjuust Riina Vartsiga.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.