• 05.08.19, 08:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ohud, mis viivad töötaja vaimse tervise rööpast välja

Nii töötaja kui ka tööandja peaksid suutma adekvaatselt reageerida töökeskkonnas valitsevatele psühhosotsiaalsetele ohuteguritele, vältimaks depressiivsuse, ärevuse ja isiksusehäirete väljakujunemise levikut, leiti Äripäeva raadiosaates „Eetris on arvamusfestival”.
Sageli on töötajal oma murest rääkida raske, kuna ta püüab näida vormis ning teeb kõik selleks, et nõrkust mitte välja näidata. Tegelikult võib ta aga vaimselt väga kurnatud ja tühi olla – ettevõtte juhid peaksid sellist töötajat õigel ajal märkama ja aitama.
  • Sageli on töötajal oma murest rääkida raske, kuna ta püüab näida vormis ning teeb kõik selleks, et nõrkust mitte välja näidata. Tegelikult võib ta aga vaimselt väga kurnatud ja tühi olla – ettevõtte juhid peaksid sellist töötajat õigel ajal märkama ja aitama. Foto: Erik Prozes
Eksperdid nimetavad psühhosotsiaalse ohutegurina kõike, mis kahjustab töötaja töövõimet ja toovad kaasa pikaajalise koormatuse ning väsimuse. „Selliste tegurite olemasolu võib põhjustada töötajas meeleoluhäireid, depressiivsust ja ärevust, aga ka viia isiksusehäire väljakujunemiseni,” nentis tööpsühholoog Taimi Elenurm.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele