Pikaajalise personalitöö kogemusega Karin Kuimet on kui personalijuhi prototüüp: soe naeratus ei kao jutuajamise jooksul pea hetkekski, ta kuulab vestluspartnerit tähelepanelikult ja sageli kostab tema suust sõna „inspireeriv”. Mida veel võiks personalijuhilt tahta kui soojust, tähelepanelikkust ja hoolivust?
- Huvi psühholoogia vastu tekkis Karinil 1990. aastate alguses Tallinna Pedagoogilises Instituudis (praegu Tallinna Ülikool) raamatukogundust õppides, sest professor Mati Heidmetsa psühholoogialoengud olid väga inspireerivad. Foto: Meeli Küttim
Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor personalijuhtimise erialajuhi ametit pidav Karin leiab, et kuigi personalijuhil on hoolitseva ema imidž, läheb selles ametis vaja ka arusaamist majanduslikest protsessidest – kust raha tuleb ja kuidas seda peaks juhtima. Nii rõhutabki Karin, et personalijuhtimine pole ainult psühholoogia. Personalijuhis peaks nägema strateegilist partnerit, kes oma teadmiste ja oskustega toetab organisatsiooni eesmärkide täitmist.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.