• 22.04.22, 09:38

Palgalõhe, kus sa elad?

Kui sa oled naine vanuses 35-44, siis suure tõenäosusega teenid sa märkimisväärselt madalamat palka kui sinu eakaaslasest mees. Eestis on palgalõhe kõige suurem just selles vanusegrupis ja sellel on mitu põhjust, millest mõni on ka positiivne, kirjutab Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik
Swedbanki vanemökonomist Liis Elmiku sõnul on Eestis meeste ja naiste palgalõhe kõige suurem vanusegrupis 35-44. Seda naiste kahjuks.
  • Swedbanki vanemökonomist Liis Elmiku sõnul on Eestis meeste ja naiste palgalõhe kõige suurem vanusegrupis 35-44. Seda naiste kahjuks. Foto: Andras Kralla
Eelmise aasta lõpus oli naiste kuupalk 17% võrra madalam kui meestel ehk mehed teenisid naistest 300 eurot ehk 21% rohkem. Kõige suurem oli palgalõhe 2020. aastal Sillamäel, Kohtla-Järvel ja Hiiumaal, kus naised teenisid meestest veerandi võrra vähem. Kõige võrdsem oli tulutase meeste ja naiste vahel Ruhnu saarel, kus naised teenisid 5 protsenti meestest vähem.

Seotud lood

Uudised
  • 21.04.22, 10:44
Sooline palgalõhe oli kõigi aegade madalaim
Statistikaameti andmetel oli naiste brutotunnitasu 2021. aastal 14,9% väiksem kui meestel. Sooline palgalõhe vähenes aastaga 0,7 protsendipunkti.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele