UPM-Kymmene Otepää OÜ personalijuht Reet Treial. Foto: erakogu
UPM-Kymmene Otepää OÜ plaanib järgmisel aastal mõningal määral uusi töökohti luua. Tootmisettevõttena on meie kõige suurem ja olulisem töötajate grupp tootmistöölised, kes moodustavad peaaegu 80% kogu meie töötajaskonnast. Kui vähendamised/suurendamised toimuvadki, siis mõjutab see enim just seda gruppi.
Eesti vaevleb tööjõukriisi käes – raske on leida nii spetsialiste kui ka lihttöötajaid. Võtsin sihikule personalijuhid ja uurisin, mis nad tööjõuturu olukorrast arvavad ja kuidas teha nii, et hea töötaja ettevõttes püsiks ehk milliseid motiveerimisviise kasutatakse. Samuti uurisin uue aasta plaanide kohta – kas ettevõtetes luuakse uusi ametikohti juurde või neid hoopis vähendatakse? Ja kas sellega tunnetatakse ka lähenevat majanduskriisi?
Konkurentsivõimeline palk on tänapäeval hügieenitegur ja kindlasti ei ole see ainus, millele saaksid tööandjad töötajate hoidmisel keskenduda, leiab If Kindlustuse personalidirektor Liina Kesküla, kes jagas, millised on ettevõtte lähiaastate värbamisplaanid ja kuidas töötajaid motiveeritakse.
Iga uus töötaja tuleb korralikult välja koolitada – see võtab aga palju aega ja muud ressurssi. Seetõttu on Scanias värbamisprotsess väga põhjalik, et teha juba alguses õige valik, tõdeb Inga Keres, Scania Baltikumi personalijuht.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.