Lidl tõstab poetöötajate palku ja tugevdab hüvesid
Märtsis tõstab Lidl Eestis poetöötajate palku ja suurendab töötajate palgafondi üle miljoni euro. Palkade tõstmise põhjuseks on elukalliduse kasv ja konkurents jaekaubandussektoris.
Töötajad on ettevõtte suurim väärtus, teab Lidl ja investeerib palgafondi enam kui miljon eurot. Foto: HARRY TIITS
Lidl Eesti plaanib 1. märtsist tõsta kõikide poetöötajate palku, suurendades palgafondi ligikaudu 1,08 miljoni euro võrra. Ettevõte põhjendab otsust nii elukalliduse tõusuga kui ka vajadusega jääda tööturul konkurentsivõimeliseks.
Milline on tööturu ja palgamaastiku hetkeseis ja kuhu liiguvad lähituleviku suundumused? Võtame luubi alla palgakasvu vedurid, tööjõupuuduse, maksumuudatuste mõju ja inimeste ootused keerulisel ajal.
Balti riikides on palgakasv aeglustunud, kuid kvalifitseeritud tööjõu nappus hoiab survet palkade tõstmiseks. Tööandjad otsivad tasakaalu palgatõusude, töötajate hoidmise ja investeeringute vahel, pöörates üha enam tähelepanu paindlikele töötingimustele ja digitaliseerimisele.
Kuigi Harjumaa hiilgab suurte palganumbritega igas valdkonnas, on palgatõus Harjumaal kaubandussektoris jäänud pigem kiduraks, hüppelist tõusu saavad nautida väikelinnad.
Olud tööturul on majanduslangusele vaatamata püsinud töövõtja vaatevinklist head. Seetõttu võib eeldada, et majanduskasvu taastudes oleme peagi taas silmitsi töökäte nappusega, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.