Töökuulutustes pakutav keskmine brutopalga vahemik kerkis 2024. aastal 11%, saavutades rekordkõrge taseme 1662–2240 eurot, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.
- Tööportaali CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler kirjeldab möödunud aasta parimaid palgapakkumisi. Foto: CVKeskus.ee
„Palgapakkumiste kasvu vedasid läbi aasta eest keskastmejuhtidele ja tippspetsialistidele suunatud tööpakkumised, kellele suunatud tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine 3464 euroni, kerkides aastaga tervelt 21%,“ kommenteeris palgastatistikat CVKeskus.ee tööportaali värbamisjuht Grete Adler.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötajad ootavad lähiajal märkimisväärset palgatõusu, kuid tööandjad ei plaani töötasusid tõsta, selgub hiljutisest CV.ee tööturu monitooringust. Palgatõusu asemel keskenduvad tööandjad kulude kokkuhoiule ja otsivad alternatiivseid viise töötajate ootustega toimetulekuks.
Kuidas töötajaid värvates kohtukutset vältida? Kelle vastutada on töötajate palgateadlikkus? Kui kalliks võib kujuneda apsakas töölepingus? Kui digipädev on Eesti HR-valdkond? Kas koondamisest saab sündida ka midagi positiivset? Kuidas taltsutada tulevikutehnoloogiat?
Äripäeval valmis palgakalkulaator, mis arvutab välja, kui palju uuel aastal sinu kontole kuupalka laekub.
Maksu- ja tolliameti andmetel oli üheksa kuu keskmisena 16 600 täisajaga töötajat, kelle kuupalk oli sel aastal töötasu alammääras ehk 820 eurot.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.