Tehisintellekt on järjest enam leidmas teed eri valdkondadesse ning HR ja personalitöö pole selles suhtes mingi erand. Keishy Margus märgib aga arvamusloos, et kui üksikuid töökohti suudab AI juba täna edukalt asendada ja paljusid toetada, siis oleme veel kaugel punktist, kus see hakkaks kandadele astuma värbajatele, personaliinimestele või teistele rollidele, mille keskmeks on inimsuhtlus.
Tehisintellekti peatsest tormijooksust võib lugeda iga päev. Mõni päev viidatakse, kuidas see hakkab asendama arendajaid, teisel päeval arste, kolmandal päeval turundusinimesi. Ei saa salata, et AI mõju on tunda kõigis neis rollides, kuid mitte veel määral, mis annaks alust laua puhtaks teha ja hakata uusi väljakutseid otsima. Nii nagu tehisintellekt on saanud arendajate või turundusinimestele asjalikuks kolleegiks, mitte nende asemikuks, ei ole nähtavas tulevikus põhjust ka karta, et töövestluseid hakkaks pidama ainuüksi robot ja värbamisotsuseid langetama tehismõistus.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.