Novembri lõpus toimunud Personaliuudiste tööõiguse seminaril võttis tööõiguse spetsialist ja Äripäeva aasta koolitaja Heli Raidve 2022. aastal jõustunud töölepingu seaduse muudatuste raames muu hulgas vaatluse alla ka puhkuste aegumise nüansi ehk selle „parim enne“ tähtaja.
Raidve kirjeldab, et meie Eestis oleme harjunud, et ühe aasta inimene töötab ja teenib puhkust, mis tuleb siis ära kasutada jooksval aastal. Kui inimene puhkust jooksval aastal ära ei kasuta, hakkab puhkus aeguma – 2022. aasta puhkus, kui seda ära ei kasutata, hakkab aeguma 1. jaanuarist 2023. Kui seda ei kasutata ära 31. detsembriks 2023, tähendab see juristide keeles, et puhkus aegus ära.
Seotud lood
Möödunud reedel toimunud tööõiguse seminaril rääkis Eesti tunnustatuim tööõiguse spetsialist ning Äripäeva ja Personaliuudiste aasta koolitajaks valitud Heli Raidve 2022. aastal jõustunud töölepinguseaduse muudatustest ja juhtis muuhulgas ka tähelepanu võimalikule puhkustelainele aasta lõpus.
Järjekordses saates „Õppetund“ on stuudio külalistest pungil, sest külla on kutsutud hulk koolitajaid. Ja mitte lihtsalt koolitajaid, vaid aasta koolitaja tiitliga pärjatud inimesi.
Tänasel Heli Raidve tööõiguse seminaril tuletati taas meelde, et tööleping loetakse sõlmituks hetkel, mil on (kas suuliselt või kirjalikult) kokku lepitud töötamise tingimused – tehtav töö ja makstav tasu.
Heli Raidve tööõiguse seminaril lahati kohtulahendit, mis näitas kätte töö asukohaga seotud riskid töölepingus ning selgitati hea usu põhimõtte järgimise olulisust.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.