Tunned, et vajad tööalast jõustamist ehk supervisiooni kas siis individuaalselt üks-ühele või koos meeskonnaga, et lahendada keerulisi tööprobleeme, edendada omavahelisi suhteid ja koostööd?
Supervisiooni fookuses on toimetulek tööalaste probleemide ja neist tuleneva stressiga, võimaliku läbipõlemise ennetamisega, enesekindluse ja otsustussuutlikkuse tõstmisega keerulistes olukordades. Supervisioon võimaldab Sul juhina tegeleda järgmiste teemadega:
- meeskonnaliikmete professionaalne areng;
- omavaheline koostöö meeskonnas;
- rollid ja suhted meeskonnas;
- tööga seotud emotsioonid;
- juhtimisdilemmad;
- meeskonna eesmärkide saavutamiseviisid;
- teenuste arendamine ja kvaliteet.
Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühing (ESCÜ) määratleb supervisiooni kui “süsteemset nõustamisprotsessi, mille fookuses on indiviidide, tööalaste ülesannete ning organisatsiooni omavaheline interaktsioon. Superviisor* juhib oma kliendi tööalast enesepeegeldusprotsessi. Ta ei ole seotud asjaosaliste organisatsiooni emotsionaalse fooniga, kasutab kohaseid töövahendeid ja metoodikaid, et jõuda soovitud eesmärgini.“
Kuidas supervisioon käib?
Tegu on koostöösuhtega, kus superviisor aitab Sul ja/või Sinu meeskonnal “reflekteerida oma praktikat ja kogemusi, toetada kompetentside ja pädevuste arengut ning luua ruumi, kus turvaliselt tegeleda oma töö kvaliteedi ja eetikaga.” (Vesso, 2019).
Ühelt poolt võetakse abiks superviisori- ja coachioskused, teisalt varasemad kogemused. Kasutatakse mitmeid võimsaid tehnikaid, mis loovad selguse ja aitavad meeskonnal ühtsena edasi minna.
Hetkel kuum
NB! Tutvu kindlasti ka valdkonna kiirülevaatega artikli lõpus ja vii end kurssi tööjõumuutustega sektoris!
7 kontrollküsimust: kas käitud ettevõtjana õigesti?
Supervisiooni tulemusel:
- saab uut jõudu ja indu;
- leitakse uusi võimalusi oma võimekuse ja potentsiaali kasutusele võtmiseks;
- toimub professionaalne areng;
- üheskoos leitakse oma parimaid lahendusi tööalastele väljakutsetele;
- suureneb meeskonna ühtsustunne ning paraneb omavaheline koostöö ja tõuseb juhtimiskvaliteet;
- tekib parem ülevaade kolleegide tööülesannetest;
- paraneb infoliikumine ja sisekommunikatsioon;
- suureneb omavaheline usaldus ning initsiatiivi ja vastutuse võtmine;
- paraneb töökvaliteet;
- väheneb stressitase ja läbipõlemise risk ning tõuseb töö efektiivsus, töömotivatsioon ja tööga rahulolu.
Kui tunned huvi, kuidas siis ikkagi supervisioon võiks olla hea viis iseenda, oma juhi või meeskonna toetamiseks, siis tule ja osale 9. märtsil Supervisooni konverentsil. Kiirema vajaduse korral võta ühendust Eesti Supervisiooni ja Coachingu ühinguga, et leida endale sobiv superviisor.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oma tähelepanekuid langeva soorituse põhjuste kohta ja soovitusi selle päästmiseks jagab Supervisiooni konverentsi programmijuht, superviisor ning Eesti Supervisiooni ja Coachingu ühingu president Jaanika Rannula.
Töönõustamise liik nimega supervisioon on tänaseks juba ka Eestis levinud paljudes valdkondades. Enamasti tehakse seda individuaalselt. Milleks ja kellele on aga mõeldud grupisupervisioon?
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.