Eesti elanikest teeb üle poole vabatahtlikuna tööd vähemalt korra aastas ja valdkonna arendamisega on juba pikalt tegeletud. Siiski on meil näiteks võrreldes põhjanaabritega veel pikk tee minna.
- Lauri Luide, Vabaühenduste Liit, vabatahtliku valdkonna juht
Vabatahtlikku tööd on Eestis süstemaatiliselt arendatud juba 90ndate lõpust, kui loodi vastav arenduskeskus. Mõne aasta pärast hakati looma maakondlikke arenduskeskusi, millest mõned tegutsevad praegugi. 2014. aasta lõpus loodi Vabatahtliku Tegevuse Võrgustik, mis koondab organisatsioone, kes vabatahtlike kaasamisega järjepidevalt tegelevad. Pisut vähem kui kümme aastat tagasi sõlmis siseministeerium lepingu strateegilise partneriga, kes vabatahtliku tegevuse arendamist Eestis eest veaks ja suunaks.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.