Istusin konverentsil ning kuulasin järjekordset juhtimisteemalist ettekannet. Äkitselt tabasin end ketserlikult mõttelt, et kõik see on üsna triviaalne. Ei-ei, mitte et räägitu olnuks vale, vaid et seda on kordi ja kordi juba kuuldud.
- Koolitaja Jaanus Kangur tänavusel Koolituskonverentsil Foto: Raul Mee
Kuula ja usalda oma inimesi, delegeeri ülesandeid jne. See pole ainult pähe kulunud „evangeelium“ kuulutatud paljudest konverentsi „kantslitest“, vaid ka üsna elementaarsed tõed, mille peale isegi ilma kuulmata tulla. Õigupoolest on üsna samamoodi koostööga: efektiivse meeskonna tunnused, mida on kirjeldanud Dyer, Fogg, McGregor jpt, on üsna igapäevased asjad ja vähem või rohkem tuleb nende peale iga meeskond isegi. Küsimus pole teadmises, vaid tegemises. Miks mõned juhid ja meeskonnad ei tee, mida teavad? Või veelgi enam: miks mõnes keskkonnas tehakse küll õigeid asju, aga ei saada soovitud tulemusi?
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.