Tallink teatas, et alustab ettevõtte suuremahulist reorganiseerimist, mis tähendab potentsiaalselt tuhandete töötajate koondamist või nende töökohtade ümbertegemist.
Tallink teatas, et plaanib koondamislainet, mis võib mõjutada kuni 2500 inimest. Foto: Andras Kralla
Tallink Grupp andis eile kontserni töötajaskonnale teada, et teeb sel nädalal töötukassale ja meremeeste ametiühingule teavituse, mille järgi on algatatud kollektiivne koondamine erinevates gruppi kuuluvates äriühingutes.
Kas tööõiguse eksperdi arvates oli töötukassa palgaabi meede tulemuslik? Sügiseks kardetakse uut koondamislainet, aga millised on nüüd tööandjate võimalused, et ettevõtet vee peal hoida?
Kriis on, kuid sellest väljatulemiseks tuleb hoida oma allesjäänud töötajaid, sest ilma nendeta on plaanide elluviimine võimatu, tõdesid juhid Pärnu finantskonverentsil. Oluline on siiski hoida ka rahapuhvrit.
Tallinki konkurent Läänemerel Viking Line teatas eile, et alustab läbirääkimisi 200 inimese osaajaga töötamiseks, sundpuhkusele saatmiseks ja koondamiseks Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal.
Kus on töötus kõige suurem, kuidas see on muutunud viimase 10 aastaga ning kuidas on COVID-19 mõjutanud tööturgu? Neile küsimustele otsisid vastuseid RIA.com Marketplacesi analüütikud, kes uurisid tööturgusid Baltimaades, Valgevenes ja Ukrainas.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.