Koroonaviirusest tingitud kaugtöö ettevõtetes on muutumas uueks positiivseks trendiks, mida tagasi pöörata on keeruline, kuid millega kohanedes võidavad nii firmad kui töötajad, leiti Äripäeva raadio saates „Kasvukursil“.
- Foto: Panthermedia/Scanpix
Kuigi kaugtöö oli populaarne juba enne koroonaviiruse tõttu kehtestatud piiranguid, sai epideemia tõttu sellest uus, kuid positiivne trend. „Mina vaatan kaugtööd kui positiivset trendi, kus järgmise viie kuni seitsme aasta hüpe on ära tehtud paari kuuga,“ sõnas Grant Thornton Balticu IT-spetsialist Arko Kurg. „Kaugtöö on töötaja vaates unelmate viis enda teostamiseks ning tegelikkuses kasutavad seda võimalust talvel väga paljud,“ nentis samuti Grant Thornton Balticu palgal olev, kuid juba kuid Tais töötav Vladimir Rüntü.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.