• 27.05.20, 08:51

Mille eest me palka maksame?

Töötajate tasustamise küsimused kaugtööl sõnastas juba 1995. aastal Scott Adams Dilberti koomiksis. Dilbertil oli kaugtööl olles eetiline küsimus, kas ta võlgneb tööandjale kaheksa viljakat töötundi või teeb lihtsalt need kaks, mis kontoriski. Samad küsimused tekivad ka tööandjal, kui ta annab töötajatele rohkem iseseisvust oma tööaja ja koha korraldamisel.
Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder
  • Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder Foto: Meeli Küttim
Vaba aeg võib olla võimas motivaator ja töötajad võivad selle nimel end palju kiiremini liigutada. Kui nad leiavad endale töötamise koha, kus saavad segamatult keskenduda, võib tulemuslikkus kasvada veelgi enam, vahel lausa mitu korda. Kas on õiglane, kui töötaja teeb sama töö ära kodus kahe tunniga, mida ta teeks kontoris kaheksa tundi, aga palka saab ikka sama palju? Lisaks on tal kuus vaba tundi päevas. Kas peaks tal koormust suurendama või palka vähendama?

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele