Kriis tekitab ebakindlust ja hirmu, seepärast suureneb sellel ajal märkimisväärselt inimeste infovajadus. Põhiliselt tahetakse teada seda, mis otseselt või kaudselt puudutab ettevõtte ja meeskonna väljavaateid ning töötaja enda saatust.
Sel ajal kerkib palju küsimusi selle kohta, mis puudutab inimeste tulevikku. Põhiküsimus on enamasti seotud turvalisuse ja lähitulevikuga: mis minust või meist saab? Kas me oleme ohus?
Eelmise nädala vestlused juhtide, sportlaste ja teiste inimestega annavad märku – kriisi mentaalne murdepunkt on möödas ning tuntav osa inimesi ja meeskondi on suunanud pilgud tulevikku.
Kaugtöö võimalus ja ettevõtte paindlikkus aitavad eriolukorras muudatustega kiiremini kohaneda, vähendada tagasilööke ja naasta tavaellu tööd teisiti mõtestavamana.
Kui hakkasin otsima, kes oleks see saarlane või Saaremaal tegutsev juht, kellest teha lugu, siis mitu soovitajat ütles nagu ühest suust: Otto Pukk. Kui temaga pärast mõningat kalendrite klapitamist kokku saime, mõistsin, miks soovitused nii kiirelt tulid.
Oluline praeguse eriolukorraga seotud teema puudutab ka seekordset „Töö ja palgaˮ saadet. Räägime praegusest kriisist lähemalt – kuidas tunnetab olukorda Töötukassa, kuidas Coop ja kuidas selle kriisi käigus loodud ettevõte Share Force One, kes pakub ettevõtetele tasuta tööjõu jagamise platvormi. Räägime ettevõtete töökorraldusest ja sellest, kuidas saavad nii Töötukassa kui ka Share Force One ettevõtjatele abiks olla.
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.