Eesti Tööandjate Keskliit tuletab meelde, et endiselt otsitakse konkursile „Praktik cum Laude“ Eesti kõige säravamaid praktikante.
Kandidaate saavad konkursile esitada kõik tööandjad, kes soovivad oma silmapaistvaid praktikante esile tõsta. Žürii valib välja parimad kõrghariduse, kutsehariduse ja välistudengitest praktikandid, samuti pärjatakse parim töökohapõhise õppe vormis õppija.
„Konkursiga tunnustame ja tõstame esile praktikante, kes jäävad silma initsiatiivi ja oma oskuste arendamise poolest ning kelles märgatakse suurt potentsiaali,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson. „Julgustan kõiki organisatsioone oma praktikante märkama ja neid konkursile esitama. Ja loomulikult tunnustama neid ka praktika käigus.“
Entsoni sõnul on praktikandid tööandjale suurepärane võimalus leida tulevasi töötajaid. Noortele on see jälle võimalus omandatud teoreetilisi teadmisi praktikas proovida. „Edukas praktika on selline, kus tööandja juhendab ja aitab, ent ka praktikant ise mõtleb avatult kaasa ning on oma eriala fänn,“ lisas Entson. „Mitmed konkursi varasemate aastate võitjad töötavad nüüdseks samas organisatsioonis, juhendavad ise praktikane ja on väga väärtuslikud töötajad.“
Tööandjad on oodatud esitama konkursile praktikante, kes on nende juures praktika läbinud sellel õppeaastal (1. september 2018 – 31. august 2019). Iga tööandja saab konkursile esitada kuni neli kandidaati, igas kategoorias ühe. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita
Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehel asuv ankeet – eriti oluline on põhjalik kirjeldus, mille poolest praktikant silma paistis. Võitjad selguvad hindamiskomisjoni otsuse tulemusena, internetihääletusega valitakse ka publiku lemmik.
Kandidaatide esitamise tähtaeg on
15. september 2019, ankeet tuleb saata meiliaadressile
[email protected].
Võitjad kuulutatakse välja oktoobrikuus.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.