• 14.02.19, 08:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kas tõusev trend? Kontoriromantikat kogeb isiklikult üha rohkem töötajaid

CVKeskus.ee sõbrakuu küsitlusest selgub, et peaaegu pool töötajaist on töökohal kogenud või märganud kontoriromantikat. Seejuures on kontoriromantikat ise kogenud enam kui iga viies töötaja, mida on rohkem kui kahel eelneval aastal.
Kas tõusev trend? Kontoriromantikat kogeb isiklikult üha rohkem töötajaid
  • Foto: Pixabay.com
Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee küsitlusele vastas ligi 2000 töötajat, kellest 46 protsenti tõi välja, et nad on märganud kolleegide seas või kogenud ise töökohal romantikat. Isiklikult oli kontoriromantikaga kokku puutunud üle viiendiku (21%) vastajatest, mis on eelmise aastaga võrreldes taaskord pisut kerkinud – 2018. aastal oli isiklik kontoriromantika kogemus 19%-l vastanutest ja 2017. aastal 17%-l.

Kes on Eesti kontorites romantilistele suhetele enim avatud?

Selgub, et enam kui veerandil juhtimisvaldkonna (26%) ja rohkem kui viiendikul assisteeriva (22%) valdkonna töötajatest on olemas kohtingukogemus kolleegiga. Neile järgnevad 17 protsendiga transpordi ja logistikatöötajad ning finantsvaldkonna inimesed. Küsitlusest joonistub välja seegi, et kõige vähem käivad kolleegidega kohtingul IT-sektori töötajad, kelle seas on sellise kogemusega töötajaid vähem kui kümnendik (9%). Ka möödunud aasta küsitlus näitas, et infotehnoloogia valdkonna töötajate seas on romantilisi kolleegide vahelisi suhteid kõige vähem.
Töö valdkond 
% vastajatest, kes on kolleegiga kohtingul käinud või keda on kohtingule kutsutud 
Juhtimine26%
Assisteerimine22%
Transport/logistika17%
Finants17%
Müük14%
Tööstus/tootmine14%
Ehitus/kinnisvara13%
Klienditeenindus10%
Infotehnoloogia9%
Kui võrrelda mehi ja naisi, siis viimaseid kutsutakse kohtingule kaks korda enam. Naised märkavad paremini ka kolleegide vahelist romantikat kõrvalseisjana – 28% naistest on märganud kontoriromantikat. Lähedasemate suhete märkamisel on oluline roll ka vanusel. Mida noorem on kollektiiv, seda rohkem kontoriromantikat näha on. 30-aastastest ja noorematest on kolleegide tavapärasest soojemaid suhteid märganud koguni 63% vastanutest.
Arvestades sellega, et pea pooltel Eesti töötajatel on ületunnid levinud osa tööst, ei ole kontoriromantika kogemustega töötajate suur osakaal üllatav – tööle võtame ju ikkagi kaasa oma parimad omadused ja näib et kui veedame töökaaslaste seltsis enamiku oma ärkveloleku ajast, on romantilistel suhetel ka lihtne tekkida.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele