• ST
  • 21.11.22, 08:00

Serhii lugu Hansavestis. Eestis töötades selginevad sihid

Serhii Yaroshenko on Eestis viibides leidnud endas uut jõudu, et jätkata oma rada muusikuna ja seeläbi aidata teisi.
Serhii Pärnu vallikäärus esinemas
  • Serhii Pärnu vallikäärus esinemas
Mitme riigi tehasetöö kogemusega Serhii on tugevalt seotud muusikaga. Ta rajas kodupaika Sumõ linna muusikastuudio, mille tegutsemist saatis edu. Ühel hetkel aga oli vaja uuesti leida endale tehasetöö välismaal. „Mu tuttavad, kes Hansavesti ettevõtte kaudu juba töötasid Eestis, rääkisid oma kogemustest vaid häid sõnu ja andsid mulle telefoninumbri,“ meenutab ta.
Serhii on väga tänulik oma tüdruksõbrale Irinale, kes võttis enda peale dokumentidega asjaajamise. Hansavesti abiga vormistati sujuvalt tööviisad ja leiti töökohad Pärnus Rapala tehases. „Erilisi kartusi sõidu eel ei olnud. Veidi oli lennuhirmu, sest see oli esimene lennukisõit minu elus,“ räägib Serhii. Nad saabusid Eestisse 2. veebruaril 2022 ja kokkuleppe kohaselt ootas neid Hansavesti korter.
Rapala tehases on Serhii tööülesandeks kalalantide kokkumonteerimine. Tema sõnul sarnaneb see töö lapsepõlvest tuttavale konstruktorimängule, kus tuleb õigesti ühendada detaile. Paarikümne inimesega kollektiivis töötades õppis Serhii kiirelt ära eestikeelsed väljendid, mida kasutatakse sagedamini. „Pole juhtunud, et me ei saaks inimestega üksteisest aru. Lisaks vene keelele osatakse tehases ka inglise keelt, mida ma soovin kindlasti juurde õppida.“
Serhii koos oma pruudi Irinaga
  • Serhii koos oma pruudi Irinaga

Pärnu linn mõjub loominguliselt

Serhii vaba aeg kulub peamiselt laulude loomisele ja oma muusika tutvustamisele sotsiaalmeedias. „Viimase 12 aasta jooksul, kuhu ma ka poleks sõitnud, on mul alati kaasas kitarr. Muusika on ju kõikidele mõistetav rahvusvaheline keel. Ma olen mänginud ka trumme ja andnud kitarritunde.“
Hansavesti korteris elades, et vähem häirida naabreid, läks Serhii laulu ja kitarrimängu harjutama vabasse loodusesse. „Pärnus on küllaga ilusaid rahulikke kohti, kus omaette olla – mererand, jõekallas, pargid.“ Mõne kuu möödudes leidsid Serhii ja Irina võimaluse üürida endale omaette korteri. „Televiisorit ma pole üldse sisse lülitanud. Jälgin uudiseid, mida jagavad mu sõbrad Instagramis ja Viberis. Vanematele ma helistan telefoniga, sest neil ei ole alati internetti. Meie lähedased kurvastasid siis, kui hakkasime kodust ära sõitma. Nüüd nad on väga rahul, kui kuulevad, et meil läheb Eestis hästi.“
Serhii esinejanimeks on Yarosh, ta laulab inglise, vene ja ukraina keeles. Tehasetööst vabal ajal on ta esinenud Pärnu peatänaval, mererannas ja jõe ääres. „Pärnu on kuurortlinn ja kultuurilinn. Kohalikud elanikud ja erinevatest rahvustest puhkajad on minu vastu väga sõbralikud, neil on rikkalik muusikamaitse.“ Serhii üllatuseks on kuulajaile meeldinud Viktor Tsoi ja ansambel Kino repertuaar, peamiselt laul „Кукушка“. Palju on soovitud ka laulu „Стефанія“, mida Eurovisioonil esitas võidukalt Kalush Orchestra. Populaarseim laul Serhii enda loomingust on „Выше неба“:
Serhii on mänginud trumme pubis koos kohaliku bändiga ja teda on kutsutud esinema teistesse Eesti linnadesse. Ta võttis enda kanda ka heategevuslike kontsertide korraldamise Pärnu südalinna peoplatsidel. Bratislavas, Wroclavis ja Varssavis tänavamuusiku elu proovinud Serhii ei osanud oodatagi, et 45000 elanikuga Pärnu linnas kogub tema muusikategevus tugevasti hoogu.

Usaldusväärsus on kõige tähtsam

Välisriiki tööle minnes on Serhii alati oodanud, et ta saab sellise töö, palga ja elukoha, nagu agul lubati. „Tean juhuseid, kui tööandjad ei pea kokkulepetest kinni. Osa inimesi paraku nõustuvad muudetud tingimustega, sest nad on kaugelt kohale sõitnud. Minu iseloom ei ole selline. Ma ei hakkaks täitma muudetud lepinguid ja lahkuksin kohe.“ Serhii ootused Eestis on täitunud, Hansavesti poolt on ta kogenud toetavat ja mõistvat suhtumist. Küsimusele, kas on mõtet tulla Eestisse tööle, vastab ta kõigile:
„Kindlasti ma soovitan tulla. Kõik, mida mulle lubati, nii ka tehti. Hansavestis peetakse kinni ka telefonikõnes antud lubadustest.“
Tuttavate soovitusi sõita edasi Saksamaale või Kanadasse Serhii ei kaalu. „Ringisõitmine oleks puhtalt ajaraiskamine, kui mul juba ühes kohas sobib olla.“ Algul kavatsesid nad Irinaga töötada Pärnus mõned kuud, kuid kogedes head vastuvõttu, on plaanis viibida siin vähemalt aasta. „Eestis on meie elu väljavaated selginenud ja mul tekkis plaan, kuidas aidata inimesi minu kodukohas.“
Tulevikus soovib Serhii tulla Eestisse lihtsalt puhkama ja kohtuma toredate inimestega, kellega ta on siin viibides tutvunud. „Loomulikult ma võtan kaasa kitarri!“
www.hansavest.com

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele