Kelle või mille ees me juhtidena tegelikult vastutame? Klientide, töötajate, riigi, omanike ja ka oma südametunnistuse ees? Kellele, millal ja kuidas vastutust anda, seda jagada? Mis hetkel on ainus võimalik variant võtta päriselt vastutus iseenda ees?
- Kadri Kiigema-Voorel juhtimiskonverentsilt saadud emotsiooni vaka all ei hoia!
Need dilemmad on tuttavad igale juhile, mistõttu just neist ning sellest, kuidas coaching selle kõigega haakub, tänavusel Eesti suurimal juhtimiskonverentsil “Coaching 2024. VASTUTUS” räägitigi.
Vastutus algab küpsusest ja suureneb tähenduslikkusega
Võib väita, et vastutus on juhtimise üks tähtsamaid ülesandeid ning suurimaid paradokse ja puudutab tegelikult iga inimest. Vastutuse kandmise ja andmise eelduseks on küpsus ning julgus, samuti meeskonna teadlikkus suurest pildist ja oma töö tähenduslikkusest, ütles juhtimis-coach Ruti Einpalu. Mida suurema missiooniga inimene oma tööd seostab ehk teadvustab, et on osa millestki suuremast ja minu tööl on mõte, seda suurem on soov võtta vastutust.
Seotud lood
NB! Lisatud ülimahukas fotogalerii!
Juhtimiskonverentsi “Coaching 2024. Vastutus” võis möödunud nädalal jälgida Kultuurikatla neljal laval. Konverentsi külastajate arv ületas kõik senised rekordid: kokku oli osalejaid 673.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.