Viimastel andmetel püsib olukord tööturul endiselt hea ja töökoha leidmine ega palgatõusu väljarääkimine ei tohiks valmistada ületamatuid takistusi. Teisalt on majanduse väljavaade segane ja meeleolud võivad kiirelt muutuda, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

- SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor. Foto: Raul Mee
Lõppeval nädalal avaldas statistikaamet viimased numbrid olukorra kohta tööturul, täpsemalt 2022. aasta esimeses kvartalis. Värske statistika kinnitas sama, mis tegelikult varem juba tunnetuslikult selge oli – jäme ots tööturul püsib endiselt töötaja kätes. Nimelt piirdus töötus esimeses kvartalis kõigest 5,5%ga, samas kui tööhõive määr 15-74aastase elanikkonna seas jõudis 69%ni. Sellega on tööhõive jõudnud väga lähedale koroonakriisi eelsele tipule, kui 2019. aasta viimases kvartalis küündis hõive 70% lähedale. Märkimisväärne on, kui kiiresti tööhõive paranemine on toimunud. Veel eelmise aasta alguses oli hõivemäär napp 66%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
8.–10. aprillini toimuv
virtuaalne töö- ja karjäärimess pole enam ammu pelgalt koht, kus vaid tööd otsivad inimesed võimalusi uudistamas käivad, vaid sündmus, kus sajad ettevõtted ja kümned koolid enda tegemisi tutvustavad, karjääripööret plaanivad inimesed mõtteid nopivad ning tööampsudest või hooajatöödest ülevaate saab.