51% töötajatest lahkub palga tõttu – kuidas seda ennetada?
Rahulolematus töötasuga viib töötajad kiiremini konkurendi juurde, vähendab motivatsiooni ja kahandab lojaalsust. Töötasude läbimõeldud analüüs aitab vältida võtmetalentide lahkumist ja hoida ettevõtte konkurentsivõimelisena.
Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder: Sagedasemad ja suuremad preemiad meelitaksid töökohta vahetama enam kui pooli töötajaid, kui ka põhitöötasu suurus jääks samaks. Foto: Liis Treimann
Palk on enamat kui lihtsalt tasu tehtud töö eest – see kujundab töötajate pühendumust ja valmisolekut panustada. Kui tasustamine ei vasta ootustele või tundub ebaõiglane, hakkavad töötajad otsima paremaid võimalusi. Uuringud näitavad, et just palga ja tulemustasu võimaluste pärast lahkub iga teine töötaja. Mida see tähendab ettevõtetele ja kuidas seda trendi juhtida, selgitab Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.
Töötajate palgaootused on tõusnud aastaga 15%, ületades reaalse palgakasvu pea kahekordselt. Palgasurveindeks on taas 30% juures, kusjuures juhtide ja spetsialistide ootused on kasvanud kõige enam. Milline on olukord eri ametirühmades ja kuidas see mõjutab värbamist?
Vähem müüjaid ja klienditeenindajaid tähendab, et madalamate palkade saajad kaovad statistikast, kergitades keskmist töötasu. Tegelik palkade tõus jääb aga sageli numbrite varju ning töötajad lahkuvad rahulolematuse tõttu.
Kuigi palgad on tõusnud, tunneb iga teine töötaja, et tema majanduslik olukord on halvenenud. Rahulolu töötasuga väheneb ja üha enam inimesi kaalub parema palga nimel töökoha vahetust.
Tööstussektori hõive on viimastel aastatel langenud, eriti madalama palgaga ametites, kuid keskmine ja mediaanpalk on tõusnud. Kuidas muutused tööjõus ja palgatasemes mõjutavad ettevõtteid ning millega peavad arvestama personalijuhid?
Sadama lähedal Porto Franco kvartalis asuv Skandinaavia disaini ja hõnguga Citybox Tallinn hotell pakub külalistele kontaktivaba teenust, mis muudab majutuse kiireks ja mugavaks ning võimaldab taskukohast hinda.