• 27.01.25, 13:58

Kui pikk on arsti töönädal Soomes?

Soome arstide päevadel esitletud arstide liidu korraldatud arstide töötingimuste ja tervise uuringust ilmnes, et sealse arsti töönädal on pikk: täistööajaga arst töötab kokku 46 tundi nädalas ehk pea kümme tundi enam kui keskmine Soome inimene.
Soomes töötavad tervisekeskuste arstid küll vähem kui haiglate omad, ent on suuremas läbipõlemisohus.
  • Soomes töötavad tervisekeskuste arstid küll vähem kui haiglate omad, ent on suuremas läbipõlemisohus.
  • Foto: Shutterstock
Seejuures on haiglas töötava arsti keskmine tööaeg nädalas 48,9 ja tervisekeskuses töötava arsti oma 41,1 tundi, hõlmates nii päevast tööaega kui ka valve- ja võimalikke kõrvaltöid. Valveid teeb 66% täiskohaga töötavatest arstidest, vahendavad Meditsiiniuudised.

Seotud lood

Uudised
  • 07.05.24, 09:00
Soomes läheb tööotsijal järjest keerulisemaks
Soomes kahanes eelmisel aastal tööpakkumiste arv ja tänavu langus jätkub, ehituse valdkond püüab keerulise aja üle elada lühiajalise palkamisega.
Uudised
  • 27.08.24, 10:13
Mida juhid oma töötajate tervise kohta teada võiksid?
Töötervishoiuarst, Heba kliiniku juht ja Töötervishoiuarstide seltsi juhatuse liige Evelyn Aaviksoo soovitab juhtida töötajate terviseressurssi täpselt nii, nagu juhitakse ettevõtte majanduslikke ressursse. Sellest sõltub ettevõtte suutlikkus teenida kasumit ka tulevikus.
Uudised
  • 12.09.23, 08:52
Kas meedikute puuduses Eestis võiks võõrtööjõule rohkem uksi avada?
Meditsiiniuudised uurisid, mida arvavad staažikad meditsiinijuhid võõrtöö kasutamisest Eestis.
Uudised
  • 06.11.24, 12:08
Kümne aasta vaates on puudu enam kui tuhat tervishoiuspetsialisti
Järgneva kümne aasta jooksul on Eestis tarvis umbes 7700 uut tervishoiuspetsialisti. Tasemeõppest lisandub samal perioodil umbes 6400 inimest. Puudujääki ei ole võimalik katta koolituskohtade arvu suurendamisega, tarvis on süsteemseid töökorralduslikke muudatusi, selgub Kutsekoja OSKA uuringust.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele