• 02.10.24, 09:00

Advokaat Annika Vait: soolise palgalõhe andmete kogumine on tööandjale seadusest tulenev kohustus

Sooline palgalõhe on küll Eestis vähenemas, ent jätkuvalt problemaatiline. Statistikaameti andmetel teenisid naised eelmisel aastal meestest keskmiselt 13% väiksemat brutotunnipalka. Soolise võrdõiguslikkuse seadus kohtustab tööandjaid palgalõhe teemaga tegelema, kirjutab advokaadibüroo Rask partner ja vandeadvokaat Annika Vait.
Advokaadibüroo Rask partner ja vandeadvokaat Annika Vait
  • Advokaadibüroo Rask partner ja vandeadvokaat Annika Vait
“Usutavasti tuleneb lõhe paljuski teadmatusest, sest suurel hulgal väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel puudub ühtne palgasüsteem ja töötasu andmeid ei analüüsita. See on problemaatiline, sest ilma andmete kogumise ja analüüsita jääb sooline palgalõhe ning sellest tulenev võimalik diskrimineerimine sageli õigel ajal avastamata. Nähtavaks saab see reeglina alles töövaidluste tekkides,” tõdeb advokaadibüroo Rask partner ja vandeadvokaat Annika Vait.

Seotud lood

Uudised
  • 10.09.24, 11:49
Palgauuringu analüütik: ebavõrdne palk on just neis firmades, mis ise on kindlad, et see ei ole nende probleem
Figure Baltic Advisory tänavuse Eesti palgauuringu tulemused näitavad, et 2024. aastal on palku tõstnud valdav osa tööandjaid ja suurem sissetulek jõudis kokku 76%ni töötajatest. Siiski on kasvutempo aeglasem mullusest, kui palgatõusu sai nautida 92% inimestest. Palgalõhe kohta märkis juhtivanalüütik Ilmar Põhjala, et tähelepanuväärne on, et palgalõhet esineb rohkem just nendes organisatsioonides, kes ise on kindlad, et see ei ole nende jaoks probleem.
Saated
  • 15.08.24, 16:00
Statistikaamet tööturust: sooline palgalõhe mõjutab tervet elukvaliteeti
Kuidas statistikaameti rakendused aitavad mõista tööturu ja majanduse trende? Eksperdid seletavad lahti!
Arvamused
  • 04.09.24, 09:00
Kaija Teemägi: what women want* ehk naiste ja meeste ootustest tööle ja töötasule
Sooline palgalõhe näitab statistikas vähenemismärke, ent palgalõhe puhul tuleb vaadata numbrite reastamise kõrval ka arvude taha, saamaks aru, millist lugu need räägivad ning kui palju tegelikult soolisus palga suurust mõjutab, kirjutab Elisa personaliüksuse juht.
Uudised
  • 26.09.24, 10:36
Selgusid Eesti kõige õiglasema palga maksjad
Lisatud võitjate kommentaarid!
Eesti palgauuringu kohaselt erineb meeste ja naiste kuine mediaanpalk uuringus osalenud pea 500 organisatsioonis tänavu 6% võrra, aastapalk aga 7% võrra.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele