• 30.12.22, 12:00

Inimkesksus personalijuhtimises. Miks peaks heaolu olema tähtsam kui kasum

Sageli öeldakse, et inimesed on ettevõtte parim ressurss. See on saanud klišeeks. Aga ehk ei peaks üldse nii mõtlema, arvab mõtteliider Jamie Gruman. Ta ei ole kunagi omaks võtnud vaadet, et inimesed on sisend, mida kasutatakse majandusliku kasu suurendamiseks.
Inimkesksus personalijuhtimises. Miks peaks heaolu olema tähtsam kui kasum
  • Foto: Pixabay
Guman leiab, et kui töötajate heaolul on sama kaal mis kasumil, on inimpotentsiaali avaldumine piiritu ja aeg on hakata hoopis inimeste ressursirohkust juhtima. Gruman on uue uurimisvaldkonna, positiivse personalijuhtimise (PPJ) eestvedaja. Positiivse psühholoogia ja personalijuhtimise lõikepunktis paiknev PPJ kirjeldab personalijuhtimise tavasid ja süsteeme, mis vaatlevad inimesi kui indiviide, mitte ressurssi, ja aitavad neil õitseda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele