Silmapiiril virvendab arutu hulk moel või teisel iseenda ja teiste juhtimisega haakuvaid raamatuid, mida lugeda, kui oleks vaid sama arutu hulk aega varnast võtta. Millised on need raamatud, millest oleks patt mööda vaadata, selles aitavad selgust saada palju lugenud ja kogenud eksperdid.
- Kui peaksid lugema vaid üht raamatut juhtimisest ja eestvedamisest, siis loe raamatut „Triljoni dollari coach“, ütleb coach ja koolitaja Raimo Ülavere. Foto: Pixabay
Coach ja koolitaja Raimo Ülavere: „Harva juhtub minu kätte juhtimisraamat, mille kohta julgen öelda – kui peaksid lugema vaid üht raamatut juhtimisest ja eestvedamisest, siis loe seda. Miks Eric Schmidti „Triljoni dollari coach“ nii hea on? Raamatus räägitakse pragmaatilisel moel punkt punkti haaval sellest, mis on juhi töös tähtis. Mida inimeste juhina teha nii, et see tooks tulemusi. „Triljoni dollari coach“ on kindlasti üks parimaid juhtimisraamatuid, mida olen lugenud.“
Psühholoogiline nõustaja, superviisor ja coach Piret Bristol: „Dr Eva Selhub on võtnud endale ilmvõimatuna näiva ülesande – kirjutada raamat ühel ekspluateerituimal teemal. Ta sooritab ülesande märkamatu elegantsiga, avades negatiivsete emotsioonide allkihte ja stressijuhtimise senitundmatuid tahke. Ta pakub „Stressijuhtimise käsiraamatus“ praktilisi tööriistu stressimustrite uurimiseks ning nendest vabanemiseks.“
Kliiniline psühholoog, mindful self-compassion trained teacher Anni Kuusik: „Selle raamatu lugemine kinnitab veendumust, et majanduslik edu on targa hoolivuse ja nutika tegutsemise tagajärg. Üks ilma teiseta toob pikas perspektiivis kaasa seisaku või kahju nii organisatsioonis töötavatele inimestele kui aktsionäridele. Raamat pakub sisukat ülevaadet teadusuuringutest ning tippjuhtide kogemustest koos praktiliste harjutustega sellest, miks ja kuidas kasvatada juhina iseendas ning organisatsioonis meeleteadlikkust, tarka isetust ja hoolivust. Eriti aktuaalne on see ajal, mil organisatsioonid seisavad silmitsi valikuga, milline saab olema nende mõju laiemalt ühiskonna ja keskkonna käekäigule.“
Goal Marketingi loovjuht Marko Saue: „Allan Dibi „Üheleheküljeline turundusplaan“ on sulle, kui tahad leida kiireima tee rahani ega soovi turunduses jalgratast leiutada, juhusele või võluvitsale lootma jääda. Puhas kontsentraat ideedest, lahendustest, mudelitest ja näidetest, mida tuleb lihtsalt järele teha, ning edu ongi garanteeritud. Osta, mine koju, tööta läbi, vii ellu ja naudi edu!“
Kliiniline psühholoog Ene Raudla: „Ichiro Kishimi ja Fumitake Koga raamatu vundamendi moodustavad adleriaanliku psühholoogia kolm lähtekohta: kõik probleemid on suhteprobleemid, inimesed võivad muutuda ja olla sellest hetkest alates õnnelikud ning küsimus pole võimes, vaid julguses, mis võib muuta inimese maailmavaadet. Oma elu muutmine saab alguse otsusest siin ja praegu. Küsimus on üksnes julguses teha järgmine samm.“
Mälutreener ja koolitaja Tauri Tallermaa: „Eksimine ja aeglane mõtlemine on pigem eelis kui puudus. Jo Boaleri raamatus „Piirideta mõistus“ leiab veel kord kinnitust, et meie võimed ei ole kaasasündinud, vaid muutuvad, olenedes otseselt lapsepõlves kujundatud suhtumisest. Lihtne, õpetlik ja kasulik lugemine.“
Semiootik ja kultuurikriitik Mihkel Kunnus: „Jordan Peterson – „meie aja mõjukaim avalik intellektuaal”, nagu New York Times teda nimetab – on fenomen, mida tundmata on raske mõista praeguse ajastu kultuuripsühholoogilisi süvahoovusi. Ta võib ärritada, aga teda eirata ei saa, sest tema enneolematu populaarsus räägib enese eest. Ta ei tee sind õnnelikuks, sest see virvatuluke on väike ja kättesaamatu. Ta teeb elu talutavamaks, väärikamaks. Ta aitab mõtestada.“
Nii need kui ka paljud teised juhtimist, samuti investeerimist lahkavad e-raamatud on Äripäeva veebipoes oktoobri lõpuni kuni 50% soodsamad. Rohkem infot leiad
siit.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.