• 18.02.21, 08:00

Ohutus ja tervis tööl on igaühe igapäevane mure ja hool

Neile, kes väidavad, et tööohutus on kõrvaline ja mõttetu, riskivad paljuga – selle puudumine võib rängalt maksma minna.
Ohutus ja tervis tööl on igaühe igapäevane mure ja hool
  • Foto: Unsplash
Tööpäevad on sageli täis kiireloomulisi ülesandeid. Kui tööasjad laabuvad, ei pöörata kuigi palju tähelepanu sellele, mis olukorras on töökeskkond. Kuni midagi ei juhtu, võivad tunduda ohutu ja tervislik töökeskkond kõrvalise teemana, sest levinud on arvamus, et kontor on töö tegemiseks ohutu ja kindel koht, mis seal ikka juhtuda saab. Peale selle arvavad töötajad tihtilugu, et töötervishoiu ja -ohutuse eest hoolitsemine on pigem juhtide ülesanne.
Need on eksiarvamused – ohutus ja tervis tööl on igaühe igapäevane mure ja hool.
Ettevõtte suurim vara on töötajad, kes tunnevad end turvaliselt ning teevad oma tööd hoolsalt ja tõhusalt. Seega peab tööandja tagama, et inimesed oleksid oma tööülesannetele vastavalt koolitatud ja tööga seotud ohtude eest kaitstud.
Tavaliselt lahendab tööandja selle nii, et tööle asuvale inimesele antakse lugeda ports pabereid ja suuniseid – ilma nendega tutvumata ei tohiks töölepingut allkirjastada. Ent kui paljud inimesed teie organisatsioonis mäletavad mõned kuud hiljem, mis töötervishoiu ja -ohutuse juhistes kirjas oli? Kas teie organisatsioonis pikemalt töötanud inimesed oskavad öelda, millised ohud on kontoris töötades? Kas nad teavad, kuhu pöörduda, kui ilmnevad puudujäägid? Kas teie kolleegid teavad, kuidas toimida hädaolukorra puhul?
Tööohutuse juhised antakse tutvumiseks tihti üksnes uutele töötajatele, kuid ka juba staažikad töötajad vajavad võimalust oma teadmisi värskendada. Tööohutuse tagamiseks on väga oluline töötajate teadlikkus ja hoiakute kujundamine – selleks on vaja mõelda kaasa, analüüsida enda käitumist ja kaaluda läbi erinevad valikuvariandid. Pika tekstifaili läbilugemine tavaliselt soovitud tulemust ei anna.
Selleks, et kõigil teie töötajatel oleksid olemas need teadmised, on suureks abiks e-kursus „Töötervishoid ja tööohutus kontoritöötajale”. Igaüks saab läbida selle kursuse omas tempos ja vabalt valitud ajal. Kursuse kestus on 45 minutit ja seda ei pea ühekorraga järjest läbi tegema. Kursus sobib nii neile, kes on äsja tööle asunud kui ka mäluvärskenduseks neile, kes organisatsioonis juba töötavad.
Vaata e-kursuse „Tööohutus ja töötervishoid kontoritöötajale” kohta lähemalt SIIT.

Seotud lood

Uudised
  • 15.02.21, 05:23
COVID-19 käsitlemine töökeskkonnas: nipid, mida kirjutada riskianalüüsi ja tegevuskavasse
COVID-19 levik on paljudes ettevõtetes töökorraldust täielikult muutnud. Selgitame, miks on koroonaviirus töökeskkonna ohutegur ning mida tööd ümber korraldades silmas pidada.
Uudised
  • 08.02.21, 06:00
Tööandja uued kohustused seoses töötervishoiu ja tööohutusega
Riigikogu võttis 9. detsembril 2020 vastu Vabariigi Valitsuse algatatud eelnõu, et muuta töötervishoiu ja tööohutuse seadust. Suuresti haigushüvitise tähtaja muudatuste varjus muudab uus seadus suuremaks tööandja ja töötaja vastutuse määra töökeskkonnas. Seaduse jõustumisega pannakse lisakohustused nii tööandjale kui ka töötajale (sh teenuseosutajale).
Uudised
  • 17.02.21, 07:13
Mida peaks teadma töökoormusest?
Me kõik soovime elada pikalt ja tervelt. See, kuidas tööelu jooksul töötame, mõjutab meie elukvaliteeti märkimisväärselt. Sobiv töökoormus hoiab tervist ja tegutsemisvõimet, samas liiga suur või hoopis liiga vähene koormus võib seda halvendada. Millist koormust tuleb tööelus jälgida ja tarvidusel n-ö parajaks timmida?
Uudised
  • 16.02.21, 11:11
Mida teha, kui töötaja ei kasuta isikukaitsevahendeid?
Kas tööandja saab sundida töötajat kasutama isikukaitsevahendeid ja seda olenemata olukorrast? Asja selgitab Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.03.25, 14:36
Tööandja tervisekindlustus on investeering tervelt elatud aastatesse
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.

Viimased uudised

Uudised
  • 31.03.25, 16:20
Kui struktuur kaob, aga juhtimist ei tule ehk miks lame organisatsioon võib valusalt langeda
  • ST
Sisuturundus
  • 31.03.25, 12:00
Virtuaalne töö- ja karjäärimess pakub võimalusi nii tööotsijale kui karjääripööret plaanijale
Uudised
  • 31.03.25, 09:48
Kas tööandja saab puhkuseleminekut keelata? Mitte alati!
Pane tähele: täna on puhkuste ajakava esitamise tähtaeg!
Uudised
  • 31.03.25, 09:00
Targalt, mitte tormates: värbamisnipid, mis praegusel ajal loevad
Tööandjad värbavad kiiremini kui mõtlevad – ja see maksab kätte!
Arvamused
  • 28.03.25, 19:20
Irene Annus: palgateadlikkus on puuduolev lüli hariduses ja tööturul
Kui palgateadlikkus on üks tööelu nõrgemaid lülisid, on ehk aeg see lüli ise tugevamaks muuta!
Saated
  • 28.03.25, 16:00
AI automatiseerib töölõike, mitte töökohti
Arvamused
  • 28.03.25, 15:25
Tööandjad otsivad inimesi valest kohast ehk kes on tööturu alakasutatud ressurss
Personaliplaanides on auk – ja see on halli värvi.
Uudised
  • 28.03.25, 13:31
Hea klienditeenindaja olgu sõbralik nagu koer, kannatlik nagu krokodill ja minema vooluga kaasa nagu saarmas
Hea teeninduse kuu raames jagavad oma mõtteid ja kogemusi heast teenindusest Prisma ja Tallinna Sadama töötajad ja esindajad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele