Nii riigisektori kui eraettevõtete värbamisplaane kaardistava rahvusvahelise uuringu kohaselt mõjutab koroonaviirusest alguse saanud kriis kõiki kontinente – enamiku riikide tööandjad pole olnud mitmekümne aasta vältel kordagi nii pessimistlikud kui praegu. Paljude tööandjate hinnangul on praegune kriis sügavam ja karmim kui eelmine üleilmne majanduskriis.
- Manpoweri Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra Foto: Meeli Küttim
ManpowerGroupi kvartaalse uuringu raames küsitleti 34 000 tööandjat 43 riigist, et teada saada, millised on nende kolmanda kvartali värbamisplaanid. Paarikümne aasta jooksul pole tulemused olnud kordagi nii negatiivsed kui praegu. Näiteks Suurbritannias ja Prantsusmaal on värbamispessimism aegade sügavaim, Ameerika Ühendriikides oldi viimati sama pessimistlikud 2009. aastal, eelmise majanduskriisi tipus. Mitte üheski küsitletud riigis polnud värbamisoptimism eelmise aastaga sarnasel tasemel.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.