Sügisel on oodata ühte eriti põnevat sündmust! Nimelt toimub 10. septembril staažikas Palga Päeva konverents, mis leiab aset Kaja kultuurikeskuses.
Tänavusel Palga Päeva konverentsil viskame õhku ühe väga tähtsa küsimuse: mida saame praegu minevikust õppida, et tulevikus läbimõeldumalt ja edukamalt tegutseda? Pöörame pilgud palgamaksmise maailma ja püüame sellele küsimusele koos eri valdkondade ja erialade ekspertidega vastuseid leida.
Arutame, kuidas on Eesti majandusel kriisis läinud ja milliseid uusi katsumusi on oodata. Vaatame otsa palgauuringule ja analüüsime, kuidas mõjutas see tasustamisotsuseid. Mõistagi teeme juttu ka mitterahalisest motiveerimisest ehk analüüsime, mis ja kuidas hakkab nüüd muutuma ettevõtete väärtuspakkumistes – millised motivaatorid kaovad ja mis asemele tulevad? Ka õiguslikest aspektidest ei saa kõrvale, sest on tähtis rääkida, millised on makseraskustes tööandja võimalused töötajate töö tasustamise puhul.
10. september
Kaja Kultuurikeskus
Kogu programmi ja esinejad leiad
SIIT.
Juttu tuleb ka ettevõtete raiskamise kohtadest, millest nüüdseks pärast kriisi vabaneti. Põnev teema on veel palgapsühholoogia ehk kuidas kriisiolukorras töötajaid motiveerida, kui palka peab kärpima või vastupidi – juurde maksma. Vaatame palgamaksmise kahte poolt – kärpimist ja palgatõusu ning seda, kuidas need töötaja motivatsiooni, pingutust, teotahet mõjutavad.
Kahes põnevas vestlusringis on aga koos eri sektorite ettevõtete esindajad, kes jagavad oma kogemust värbamise, koondamise, palkade vähendamise või suurendamise ja tulevikuplaanide kohta.
Vaade majanduse minevikule, olevikule ja tulevikule ehk Restart pärast kriisi – Rasmus Kattai, Eesti Panga majanduspoliitika ja -prognoosi allosakonna juhataja
Värsked trendid palgaturul. COVID-19 mõju tasustamisotsustele – Mattis Kirsipuu, Fontese analüütik
Vestlusring: Kaks poolt – kas kriisis oli võitjaid? – Kaire Tero (Rimi personalijuht), Laura Eelmaa (Bolti personalipartner), Vahur Ausmees (Tallinki personali- ja arendusdirektor), Triin Uibo (Chemi-Pharmi administratiivjuht)
Personaliotsingufirmade TOPi võitja väljakuulutamine
Puhtus väärtuspakkumises – Evely Gorobinski, SOL Balticsi personali- ja kvaliteedijuht
Millised on makseraskustes tööandja võimalused seoses töötajate töö tasustamisega? – Tambet Toomela Eversheds Sutherland Ots & Co partner, tööõiguse ja andmekaitse valdkonna juht
Kuidas tuvastada ettevõtte kulude kärpimise kohad? – Kai Paalberg Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste valdkonna juht
Vestlusring: Koos toome ettevõtte kriisist välja, aga kuidas edasi? – Ene Krinpus (Magnetic MRO personalijuht), Merje Kärner (Funderbeami personalijuht), Liisa Põldma (LHV personalijuht)
Palgapsühholoogia ehk millega peaks arvestama, kui räägime rahast ja motivatsioonist? – Jorgen Matsi, Pipedrive’i coach ja psühholoog
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.