Tööandjate keskliidu juhi Arto Aasa sõnul peaksid töötukassa abimeetmed olema piisavalt läbi mõeldud ja detailsed, et kellegil ei tekiks kiustatust tulla niisama oma tööjõukulusid riigiga jagama. Foto: Liis Treimann
Esiteks peljatakse, et kui töötukassa jagab abiraha kõigile, võib see süüa ära liiga palju raha ja liiga ruttu.
Personaliuudised küsis erinevate sektorite ettevõtetelt, milliseid meetmeid on nad ette võtnud, et viiruse leviku ja kriisiga toime tulla. Samuti uurisime, milline näeb välja nende praegune töökorraldus. Kogemust jagavad Marie Evart Brandemist, Aet Urvast Vanalinna Ehitusest ja Heigo Kaldra Manpowerist.
Hoolimata poolte sisulisest üksmeelest pole töötukassa, tööandjate ja ametiühingute esindajad jõudnud lõpliku kokkuleppeni, mistõttu jätkuvad arutelud täna pärastlõunal, teatati töötukassast.
Tööinspektsioon kutsub tööandjaid üles järgima Terviseameti soovitusi seoses COVID-19 leviku tõkestamisega. Töökohal tuleb kasutada desinfitseerimisvahendeid, riskipiirkonnast saabunutel tuleb soovitada jääda kaheks nädalaks koju ja hoolega oma tervist jälgida. Töötingimuste muutmisega peavad mõlemad pooled nõus olema.
Keskpäevaks oli töötukassa, tööandjate ja ametiühingute koosolekul kokku lepitud, et töötukassa on valmis katma viiruse tõttu tööta jäänud töötajate töötasu, mis oleks võrdne haiguslehe ajal makstava summaga ehk 70% ulatuses tavapärasest töötasust.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.