Koosolekuruumide vahendusplatvormi MySpotit statistika näitab, et üha enam olulisi koosolekuid peetakse väljaspool kontorit. Eesti ettevõtjate lemmikkohad nõupidamisteks olid 2019. aastal Balti jaama seminariruum ja lounge ning Studio MindZ ja Stuudio2 koosolekuruumid.
MySpotiti asutaja Hardi Kinnase sõnul tõi 2019. aasta Eesti ettevõtetesse mujal maailmas laialt levinud trendi pidada koosolekuid väljaspool oma kontoriruume: „Kui varem peeti renditud ruumides peamiselt aastakokkuvõtteid või muid pidulikumaid koosviibimisi, siis nüüd on levinud ka regulaarsete koosolekute pidamine väljaspool oma kontoriruume.“ Kinnas selgitas, et trendi taga on väga praktiline põhjus – ettevõtete juhid on mures ebaefektiivsetele koosolekutele raisatud aja pärast: „Uuringute järgi kaotavad ettevõtted üle maailma aastas ligikaudu 500 miljardit eurot koosolekutele raisatud tundide tõttu, kuid samas pole suudetud seni välja mõelda ka koosolekutest efektiivsemat juhtimis- ja koostöömeetodit.“
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.