Rahandusministeerium ning Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit (ROTAL) sõlmisid kaugtööd soosiva kokkuleppe, mis aitab kaasajastada töökorraldust ning suurendab tööjõuvalikut.
Kaugtööks loetakse kokkuleppe kohaselt töötamist väljaspool töökoha tavapärast asukohta. Kaugtöö annab võimaluse kandideerida avalikku teenistusse ka maapiirkondades elavatele inimestele, märgib ministeerium oma pressiteates ja lisab, et samuti on kaugtööd tehes lihtsam tasakaalustada töö- ja pereelu, sest tööd saab teha kas kodust või kodukoha lähedal.
Äsja sõlmitud kokkuleppes on kirjas kaugtöö tegemise üldpõhimõtted, millest üks ütleb, et kaugtöötajat tuleb kohelda võrdselt asutuse teiste töötajatega, võimaldades tal osaleda koolitustel ja tagades tööks vajalikud töövahendid.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.