Kõigile Eestis elavatele ja töötavatele inimestele on karjäärinõustamine olnud kättesaadav varsti juba kolm aastat ning seda igas maakonnas. Kui töötuna arvel olevad inimesed on juba ammu saanud tasuta karjäärinõu, siis töötavatel inimestel varem selline võimalus puudus. Nüüd on see võimalus töötukassas Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) rahastuse kaasabil olemas ja inimesed jõuavad meie karjäärinõustajate juurde üha sagedamini. Info teenuse kohta on levinud ning inimesed otsivad ka ise üha julgemalt nõu ja abi.
- Eesti Töötukassa Lilleküla büroo juhtivkarjäärinõustaja Kristel Ainsalu
Olen töötanud karjäärinõustajana üle aasta. Mul oli aastaid kestnud edukas karjäär personalijuhina, kuid mingil hetkel muutusid pühapäevad nukrateks ja esmaspäevad olid sinisevõitu. Palk oli hea, väljakutseid palju, kolleegid maailma parimad – tööandjale ei olnud midagi ette heita, ehk vaid seda, et tööd oli paljuvõitu noorele kolme lapse emale. Piinlesin karjäärivaludes mitu aastat, mõeldes, mis mul ometi viga on! Süüdistused iseenda aadressil tulid lihtsasti. Sel perioodil oleks mul olnud hädasti vaja kellegagi rääkida ja oleks mul vaid olnud võimalus minna karjäärinõustaja juurde, oleksin ehk jõudnud muudatusteni varem. Praegu on minu pühapäevad toredad ja esmaspäevad värvilised.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.