Palju kirjutatakse sellest, kuidas erinevad tehnoloogilised lahendused aitavad traditsioonilist värbamist lihtsamaks ja efektiivsemaks muuta. Kuidas aga teha töövestlused ja valiku tegemine nii enda ja kandidaatide jaoks põnevaks? Minu soovitus on: mänguga!
- Põgenemistuba "Tööintervjuu” paneb kandidaadi tõeliselt proovile!
Soovitan valida mängud, kus on vaja sarnaseid oskusi, mida hilisemas pakutavas töös, ja kaasata mängu kindlasti see osa tiimist, kes uue töötajaga koos peaks hiljem tööd tegema. Meie GoWorkaBitis oleme mänginud Aliast videokõne teel, viimase värbamise viisin aga läbi Tallinna ühes ägedaimas põgenemistoas.
Kuidas mäng aitab värbajal teha valikut?
Mäng näitab väga hästi tiimi dünaamikat ja seda, kes kandidaatidest paremini seltskonda sobitub.Hästi valitud mäng näitab probleemide lahendamise kiirust ja oskust. Samuti seda, kuidas inimene probleeme lahendab, kas üksi või tiimi kaasates. Lisaks tuleb välja, kas kandidaat on parem analüüsis ja matemaatikas või on tema tugev pool hoopis loovus ja suhtlemisoskus.See on ilmselt üks parimaid mooduseid tekitada kunstlikult stressiolukord, kui on vaja testida, kuidas kandidaat stressiga toime tuleb.
Tihtipeale on keeruline viimase vooru kandidaatide vahel otsust teha, sest ükskõik kui hästi on tehtud tööintervjuu, ei näita see siiski, kuidas inimene reaalses elus meie tiimis käituks. Koos ühise eesmärgi nimel töötamise simulatsioon näitab seda päris hästi.
Kuidas mängu valida?
– Sobivad erinevad
team-building'u eesmärgiga
mängud. näol..
– Hea variant on teha n-ö proovipäev
tööampsu
– Kes soovib „Tööintervjuu” nimelist põgenemismängu mängida, leiab selle
siit
Milliseid vahvaid uudseid mooduseid oled Sina värbajana kasutanud? Kirjuta meile!
Autor: Kei Karlson, GoWorkaBiti kaasasutaja
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.