Valitsus kiitis heaks töövaidluse lahendamise seaduse eelnõu, millega kiireneb ja lihtsustub kohtuväline töövaidluste lahendamine.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on kehtiv seadus ajale jalgu jäänud ja vajas juba ammu uuendusi. „Valdava osa muudatustest moodustavad uued juhtnöörid töövaidluskomisjonile, et töövaidlust lahendada lihtsamalt, kiiremalt, kvaliteetsemalt ja ka pooltele selgemalt,” ütles Ossinovski. „Kui kehtiv kord võimaldab avalduse läbivaatamist töövaidluskomisjoni istungil, siis eelnõu näeb ette uued võimalused töövaidluse lahendamiseks.”
Töövaidluskomisjonile esitatud nõuetest 90% on rahalised nõuded, mistõttu võimaldatakse rahaliste nõuete lahendamist ka kirjalikus menetluses. See annab töövaidluskomisjonile rohkem aega pühenduda keerukamatele juhtumitele.
Teise olulise uuendusena kehtestatakse lepitusmenetlus, mis võimaldab lahendada vaidlust tunnistajateta ja tõendite esitamiseta ning lihtsalt kokku leppida mõlemale poolele sobivas lahenduses. „Soovime, et töövaidlusi saaks lahendada senisest lihtsamalt ning aidata töötajatel ja tööandjatel jõuda mõlemat poolt rahuldava tulemuseni leppimise teel,” sõnas minister.
Eelnõu vastuvõtmisel kaob 2009. aastast kehtiv rahalise nõude piirmäär 10 000 eurot. Edaspidi saab töövaidluskomisjoni poole pöörduda ka rahaliselt suurema nõudega.
Seadus on kavandatud jõustuma 2018. aasta 1. jaanuaril.
Allikas: sotsiaalministeerium
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.