Suurim probleem, miks kvalifitseeritud välistööjõud siia ei tule, on Eesti vähene tuntus, ütles EASi programmi „Work in Estonia“ programmijuht Triin Visnapuu-Sepp Äripäeva hommikuprogrammis.
- Lisaks tuntusele tuleks üle vaadata ka bürokraatia, ütles Triin Visnapuu-Sepp. Foto: Erakogu
„Me võime ju ise arvata, et oleme kohutavalt tuntud. Aga isegi riikides, kus võiks ajalooliselt arvata, et oleme tuntud, võtame näiteks Ukraina, siis nooremapoolses elanikkonnas on Eesti tuntus siiski pigem madal kui kõrge,“ rääkis Visnapuu-Sepp. Lisaks peab arvestama, et kõrgelt kvalifitseeritud tööjõudu otsivad praegu kõik arenenud riigid. „Ehk siis me võistleme USA, Kanada, Saksamaa, Taani, Singapuri, põhimõtteliselt terve maailmaga,“ lisas ta.
Kuid üheks motivatsiooniks on fakt, et siin ei olda mutter suures süsteemis. „Näiteks kogemustega arendajad, neil lähevad silmad särama, sest nad näevad, et nad saavad midagi päriselt ära teha,“ rääkis Visnapuu-Sepp.
Kogu intervjuud saab kuulata alates 42:45.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.