Tavapäraselt on Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale, jõululaupäevale ja uusaastale eelnev tööpäev kolme tunni võrra lühem. Tänavu langeb iseseisvuspäev ehk Eesti Vabariigi aastapäev esmaspäevale, kas see tähendab, et lühendatakse ka sellele eelnevat reedet?
Tööandja peab lühendama nimetatud pühadele vahetult eelnevat tööpäeva, kusjuures pühale eelnev tööpäev on päev, mis on enne püha (vastavalt siis 31.12, 23.02, 22.06 ja 23.12). Seega näiteks praeguses olukorras, kus töövahetus lõpeb reedel ja riigipüha on esmaspäeval, siis kohustust reedest päeva kolme tunni võrra lühendada ei ole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tavapäraselt kipuvad riigipühad sattuma puhkepäevadele, kuid 2025. aasta on meeldiv erand ja toob nii mõnegi pika nädalavahetuse.
Peatselt on saabumas pühadeaeg, mil töö graafikujärgsetel päevadel võib tõstatada küsimusi tasude ja tööpäeva pikkuse kohta. Mida peaks teadma 23. ja 24. detsembri töökorraldusest ning töötasust riigipühadel? Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Vladimir Logatšev selgitab.
Kas pühadele eelnev tööpäev on lühendatud ning mida teha siis, kui tööpäeva ei saa lühendada ja tööd tuleb teha ka pühade ajal?
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.