Sotsiaalministeeriumi peresõbraliku tööandja programm võtab vastu taas uue lennu tööandjaid, kes soovivad edendada oma organisatsioonikultuuri ja töötajakogemust. Programmi praegused osalejad toovad esile süsteemset lähenemist ja tähelepanu tulemuste mõõtmisele.
- “Esmatähtis ei ole sugugi kulukate hüvedega pakett, palju saab ära teha ka rahata,” julgustab programmis osalema Ave Laas, programmi sisupartner Targa Töö Ühingust. Foto: Raul Mee
„Oleme pärast aastast programmis osalemist juba harjunud iga tegevust ja protsessi veelgi enam töötaja vaatepunktist hindama, leidma võimalusi kaasamiseks ja hakanud kõigi osapoolte huvidele mõtlema,“ kinnitab Ellex Raidla advokaadibüroo personalijuht Triin Tõnsing. Ta toob välja, et programmis osalemine on olnud üks lisamotivaator, et personalijuhtimise protsesse järjest andmepõhisemaks disainida. „Kuna tegevuskava täites pidime mõtlema ka iga tegevuse mõjudele ja tulemuste mõõdetavusele, oleme õppinud järjest enam seda silmas pidama,“ märgib Tõnsing.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sisekaitseakadeemia üldosakonna juhataja-personalijuhi Monika Viiduli sõnul on läbitud aastatepikkuse programmi suurim väärtus süsteemsuse loomine töötajasõbraliku kultuuri arendamisel ja tegevuste juhtimisel.
Lisaks väljavalitutele anti täna üle ka kuldtaseme lõppmärgis!
Täna kuulutas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo välja 20 tööandjat, kes valiti rekordilise 160 kandideerija seast osalema peresõbraliku tööandja arenguprogrammi. Tema sõnul viitab haridus- ja hoolekandeasutuste suur huvi ja teisalt vabaühenduste vähene esindatus nende valdkondade väljakutsetele tööandjana.
Sotsiaalministeeriumi tellitud uuringu kohaselt mõistavad töötajad peresõbraliku tööandjana eelkõige organisatsiooni, kes pöörab tähelepanu töötaja tervisele, pakub toetavat tööõhkkonda ja maksab konkurentsivõimelist palka. Enim heidetakse tööandjatele ette, et palk ei ole konkurentsivõimeline ja ei korraldata üritusi, kuhu oleks kaasatud töötajate pereliikmed.
Hiljuti said 22 organisatsiooni pärjatud töötaja- ja peresõbralikkuse märgisega. Neist kõige ihaldatuma ehk kuldmärgise pälvis 13 ettevõtet, kes ligi kahe aastase programmi läbimisel on näidanud silmapaistvaid tulemusi.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.