Koroonaviirusest tingitud piirangud toovad Eesti üsna suletud tööjõuturu puudused veelgi enam esile ning töökäte puudus hooajatöö tipu eel osutab kiirele muudatuste vajadusele.
Tööjõurendi ja värbamisettevõtte Finesta tegevjuhi Pasi Harttuneni sõnul on piiride sulgemine, tarneahelate katkemine ning ettevõtete kasvanud ebakindlus tulevikuplaanide poolest Eesti tööjõuturu kitsaskohad veelgi teravamat välja toonud.
Töötuse määr oli selle aasta esimeses kvartalis 7,1% ja võrreldes eelneva kvartaliga tööpuudus kahanes. Vähem rõõmustav on, et samal ajal oli tööga hõivatud inimesi vähem kui mullu ja väiksema töötuse taga oli inimeste madalam tööturul osalemise aktiivsus.
Tööjõu planeerimine on SEB-s oluline osa iga-aastasel personalistrateegia ülevaatamisel. Tööjõu planeerimises kasutatakse lähtekohana välise tööjõuturu hetkeolukorra analüüsi ning tulevikuprognoosi, et hinnata väliskeskkonna võimalikku mõju organisatsiooni personalistrateegiale.
Üle maailma 76 tööturgu vaadelnud Manpoweri analüüs paigutas Eesti 2020. aastal võrdlevas edetabelis 13. kohale Jaapani järele ja Šveitsi ette. Kahel varasemal aastal hoidis Eesti edetabelis kaheksandat positsiooni.
Igal aastal paneb Äripäev kokku gasellettevõtete TOPi, kuhu pääsevad vaid kiirelt kasvavad ja kasumlikud ettevõtted. Sel aastal jõudis tabelisse 1473 ettevõtet, mis on rekordiline tulemus ja mullusest üle saja võrra rohkem. Nende hulgas olid ka mitmeid tööhõiveagentuure.
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.