Helmes: vaimse tervise hoidmine on selge ärilise mõjuga ülesanne
Helmese ja Milttoni koostöös sündinud eksperiment näitas, et edukaks hübriidtööks on inimestele vaja eelkõige tagada vaimse vormi püsimine ja psühholoogiline turvatunne.
Juhtimiskoolitaja Eva-Maria Kangro (vasakul) ja Helmese arendusjuht Aino-Silvia Tali Foto: Helmes
Tarkvaraarendusettevõttes Helmes tehtud teaduseksperiment näitas, et edukaks hübriidtööks tuleb nii ettevõtte, meeskonna kui ka üksikisiku tasandil teadlikult ja oskuslikult tegeleda oma vaimse vormi säilitamise ja psühholoogilise turvatunde tagamisega. Vaimse vormi hoidmisest on saanud kõige uuem kutseoskus, mis on tulevikus erialateadmiste ja digipädevuste kõrval vajalik nii igale töötajale kui ka juhile.
Miks võiks töötaja õppimine olla osa igapäevatööst ja kuidas töötaja arengut ettevõttes toetada, räägivad saates tarkvaraettevõtte Helmes õpi- ja töökogemuse disainer Kei Karlson ja juhtivarendaja Oliver Kuldmäe.
Helmes on käinud töötajate arenguks sobivat keskkonda luues läbi pika teekonna, mille tulemusel on valminud arenguplaanid ja karjääri toetav digitaalne rakendus.
Rahvusvaheline tarkvaraettevõte Helmes, mis on viimastel aastatel laienenud ja uusi töötajaid palganud peamiselt välisturgudel, asus tänavu koroonakriisi kiuste usinalt värbama ka Eestis ning avas just uue harukontori Tartus Raekoja platsil.
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.