Tööinspektsioon kontrollis mais 139 ehitusplatsi üle Eesti: tuvastati 540 rikkumist, töö peatati 23 ehitusobjektil ja keelati 18 töövahendi kasutamine.
Ehitusplatside sihtkontrolli käigus hinnati tööohutuse korraldust ehitusplatsidel. Kokku kontrolliti 139 ehitusplatsi, millest vaid 12 objektil polnud ühtegi rikkumist. Enim puudusi tuvastati ehitusplatsi ohutuse korraldamisel ning tellingute paigaldamisel, kus polnud vajalikke piirdeid või olid kandepostid kinnitamata. Samuti puudusid töötajatel sageli vajalikud isikukaitsevahendid.
Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul saavad probleemid alguse ohutuse alatähtsustamisest ja vähesest hoolimisest. „Kontrolli käigus nägime tihti, et ehitusplatsi koordinaatorid ei korralda piisavalt tööohutusalast tegevust oma vastutusalal,” ütles ta. „Ehitussektori sagedasim õnnetus on kukkumine tellingult või redelilt. Pea kõiki sarnaseid õnnetusi saaks üsna väheste kulutustega vältida, kui näiteks tellingud korralikult kinnitada ning kasutada vajalikku turvavarustust. Tuletame meelde, et auto pagasiruumi jäänud turvavarustus ei päästa mitmekordse maja katust parandava töölise elu,” lisas Maripuu.
Tööinspektsioon teavitas ehitusplatside sihtkontrollist 724 ehitusettevõtjat. Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond, mis on Tööinspektsiooni pideva tähelepanu all. Eelmisel aastal toimus ehitussektoris 410 tööõnnetust. Neist kergeid oli 288, raskeid 119 ning surmaga lõppes kolm õnnetust. Käesoleva aasta esimese kuue kuuga on ehitussektoris toimunud 198 õnnetust, neist 147 kergeid, 48 raskeid ning surmaga on lõppenud kolm õnnetust.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.