Kuidas saavad ettevõtted ennast ise aidata, et praeguses tööjõukriisis ellu jääda ja vajalik tööjõud turult siiski üles leida ja kätte saada? Mida tuleks aga valitsusel ette võtta? Oma tähelepanekuid jagas Fontese arendustiimi juht Piret Jamnes.
Olemasoleva tööjõu maksimaalne ja paindlik kaasamine eeldab planeeritud ja järjekindlalt elluviidud tegevusi nii riigilt kui ka organisatsioonidelt. Peamiste sihtgruppidena, kus on veel kasutamata potentsiaali, näen noori (nt tudengeid) ja eakamaid inimesi. Mõlema grupi puhul saaks toetada nii nende tööturule jõudmist, sinna naasmist kui ka seal panustamist. Näiteks seeniortöötajate puhul saaks toetada nende erialaste pädevuste, digipädevuste ja mentorlusoskuste arendamist, mis võimaldaks neil panustada erialasel tööl neile sobiva koormuse ja organisatsiooni jaoks kasuliku fookusega, selle asemel et suunata neid kõige lihtsamat tööd tegema.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.