Ajutise töö mõju ulatub kaugemale hooajalisest vajadusest – värske uuring kinnitab, et tööampsud aitavad töötutel mitte ainult hõivesse liikuda, vaid sinna ka püsima jääda. Personalijuhtidel tasub neid võimalusi teadlikult kasutada.
Peamiselt tehakse tööampse kaubanduses, teeninduses, toitlustuses ja majutuses. Foto: Pexels.com
Värske uuring näitab, et ajutisel töötamisel ehk tööampsudel on positiivne mõju töötute tööhõivesse liikumisele ja seal püsimisele. Tööandjatele annab see võimaluse katta ajutist või hooajaliselt kasvanud tööjõuvajadust.
Võimalus tööaega paindlikult kokku leppida aitab tööturule rohkem inimesi kaasata, selgitab Eesti Tööandjate keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann. Eriti puudutab see neid, kes ei saa täistööajaga töötada näiteks lähedase hoolduse, õpingute, teise töökoha tõttu või tervise tõttu.
Mida toob tööturule draakoniaasta ja millised on eri loomade aastatel sündinud töötajate ootused? Mida ihkavad rotid, mida kitsed ja millest unistavad draakonid?
Praegusel dünaamilisel ärimaastikul on kohanemisvõime võtmetähtsusega, et jääda ellu keerulistes majandusoludes ja tulla välja võitjana konkurentsis. Ettevõtted, kes navigeerivad turunõudluse tõusude ja mõõnade vahel sujuvalt, kohanevad kiiresti – paindlikkus pole mitte ainult eelis, vaid vajadus. Just siin muutub paindlik värbamine mängu muutvaks teguriks ja GoWorkaBit on selles valdkonnas teerajajaks.
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.