• 13.04.22, 11:49

Tööpuudus taevasse ei kerki, kuid kõiki pole kerge hõivata: kuidas Ukraina pagulaste sissevool mõjutab Eesti tööturgu

Anna Jarjomenko lahkus Kiievist märtsi alguses. Koos pojaga sõitsid nad Ukraina pealinnast rongiga Lvivi, sealt pääsesid elektrirongiga Przemyślisse ning Poolast vabatahtlike bussiga Tallinna. Kiievis töötas Anna kooli asedirektorina ja Eestisse jõudes hakkas ta kohe töövõimalusi otsima.
Rahvas koguneb Lvivi rongijaamas Ukrainas, et sõja eest põgeneda.
  • Rahvas koguneb Lvivi rongijaamas Ukrainas, et sõja eest põgeneda. Foto: Andras Kralla
Eestisse jõudnud Ukraina põgenike arv läheneb juba varem ennustatud 30 000 piirile, nii et vahepeal on Eesti Pank lähteandmeid korrigeerinud – riiki võib saabuda veel üle 20 000 hädapõgeniku. Ligikaudu pooled kõigist saabujatest on tööealised inimesed. Eksperdid ennustavad, et ukrainlased täidavad palju vabu töökohti kaubanduses, ehituses, teeninduses ja põllumajanduses. Kas see tähendab, et kohalikud elanikud on sunnitud tööturult lahkuma?

Seotud lood

Uudised
  • 12.04.22, 16:49
Sõja algusest toimunud koondamiste põhjus pole veel sõda
Alates Venemaa laiaulatuslikust sõjalisest sissetungist Ukrainasse on töötukassat teavitanud kollektiivsest koondamisest üheksa ettevõtet, kuid ühelgi juhul pole seni põhjuseks toodud sanktsioonide mõju või seetõttu katkenud ärisidemeid.
Uudised
  • 12.04.22, 12:25
Riigikogu muutis paindlikumaks välismaalaste töörände tingimusi
Riigikogu võttis vastu valitsuse algatatud välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse (241 SE), millega kehtestatakse kolmandatest riikidest pärit inimestele töörändeks paindlikumad tingimused, sealhulgas lihtsustatakse Ukraina sõjapõgenike kaasamist tööturule.
Uudised
  • 12.04.22, 10:00
Milliseid lepinguid sõlmida Ukraina töötajatega?
Kuivõrd käesolevaks ajaks on Eestisse jõudnud sõjapõgenikke rohkem kui kunagi varem, on muutunud aktuaalseks teemaks Ukrainast pärit sõjapõgenike tööle võtmine. Äripäeva Palgauudised selgitavad, milliseid nüansse tuleks tööandjal seejuures silmas pidada.
Uudised
  • 08.04.22, 00:00
Ukraina põgenikud on leevendanud tööjõupuudust mitmes sektoris
Lisatöökäed on olnud eriti suureks abiks valdkondades, kus ei nõuta riigikeele oskust, näiteks tööstuses ja logistikas. Samuti võtavad põgenikud aktiivselt vastu töökohti teeninduses ja toitlustuses, kus nad saavad koos töötada eesti keelt rääkivate töötajatega.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 13:49
Mikrokraadiprogramm, täiendusõpe, avatud õpe – mis need on?
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele