• 14.12.20, 05:26

Jõulupühad ja summeeritud tööaeg – mida peaks teadma?

Kui töökoormus kõigub päevade ja nädalate lõikes, kasutatakse tavaliselt summeeritud tööaja arvestust ning võibki juhtuda, et tööpostil tuleb olla nii nädalavahetustel kui ka riigipühadel. Jurist selgitab, mida peavad tööandja ja töötaja graafikuga tööst ja summeeritud tööajast teadma.
Jõulupühad ja summeeritud tööaeg – mida peaks teadma?
  • Foto: Pexels
Graafikuga töö ja summeeritud tööaja puhul on oluline, et töötaja saaks enda normtunnid täis arvestusperioodi jooksul, milleks on maksimaalselt neli kuud. Tööandjal tuleb aga silmas pidada, et töötaja saaks kasutada seadusega ette nähtud igapäevast ja -nädalast puhkeaega.

Seotud lood

Uudised
  • 10.12.20, 07:54
KKK: kas koondatud töötajal on eelisõigus tööle saada?
Kas kolm kuud tagasi koondatud töötajal on uue töökuulutuse avaldamisel eelisõigus tööle saada ja kas vastab tõele, et talle ei tohi siis kohaldada katseaega? Personali Praktiku lugeja küsimusele vastab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Uudised
  • 11.12.20, 08:00
Riigikogu kiitis heaks haiguspäevade varasema hüvitamise
Riigkogus 9. detsembril vastuvõetud seadusemuudatuse eesmärk on vähendada haigestumisel töötajate omavastutust ning langetada inimeste haigena tööl käimise riski ning seeläbi COVID-19 haiguse levikut.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele